Marchew

Marchew Green Ways to wytłoczony i następnie wysuszony sok z marchwi. Ten sok suszymy w niskiej temperaturze (31°C), dzięki czemu udaje się w nim zachować dużą ilość substancji biologicznie czynnych. Tak samo jak inne produkty Green Ways, również Marchew Green Ways jest produktem rolnictwa ekologicznego z certyfikatem bio.

Masa: 200g

Zamówienia można składać mailowo: 

michal.kursy@gmail.com 

lub telefonicznie: 725-005-898

Właściwości i korzyści

Zawiera witaminy K1, C, E, B6 lub witaminę H (zwaną też biotyną). Oprócz witamin jest bogata w minerały (wapń, fosfor, żelazo czy mangan), przeciwutleniacze, karotenoidy i beta-karoten. Beta-karoten zawarty w marchwi jest silnym przeciwutleniaczem, ma także duże znaczenie w procesie syntezy witaminy A w organizmie.

Marchew Green Ways można łatwo wykorzystać na przykład do przygotowania koktajli i smoothie. Wspaniale pasuje głównie do dań na zimno, gdzie zachowuje substancje biologicznie czynne. Możecie ją wykorzystać także do przygotowania domowych kosmetyków.

Sposób użycia

Zalecana dzienna porcja Marchwi Green Ways to dla dorosłego człowieka 1 saszetka (5 gramów) 1–2× dziennie. Dzieciom w wieku powyżej 3 lat należy podawać pół saszetki (2,5 g) 1–2× dziennie.

Zalecaną porcję dzienną należy rozmieszać w zimnej lub letniej, niegazowanej wodzie. Koncentrację i smak napoju można regulować, dodając mniejszą lub większą ilość wody.

W saszetce z produktem mogą tworzyć się grudki. To naturalna reakcja na występowanie naturalnych cukrów, dlatego przed otwarciem należy wstrząsnąć saszetką. Marchew Green Ways należy przechowywać w ciemnym, suchym miejscu w temperaturze do 30°C.